Scan ekspresowy



Scan ekspresowy to szybka metoda, pozwalająca określić stan czynnościowy 47 narządów i układów za pomocą komputerowej diagnostyki segmentarnej w chwili przeprowadzania testu.U podstaw metody leży segmentarna budowa rdzenia kręgowego, który posiada stałą anatomiczną łączność z określonymi obszarami skóry oraz narządami wewnętrznymi. Segmenty dysponują osobnymi zakończeniami nerwowymi (czuciowymi i ruchowymi). Podczas chorób organów wewnętrznych zmieniają się parametry przewodnictwa elektrycznego skóry oraz następują zmiany jej wrażliwości na temperaturę i ból.

Dzięki informacyjno-czynnościowym powiązaniom pomiędzy określonymi aktywnymi biologicznie strefami skóry z jednej strony i wewnętrznymi układami oraz narządami z drugiej strony, możliwa jest ocena biochemicznych, bioelektrycznych i innych procesów przy pomocy odpowiadających tym strefom wewnętrznych sygnałów elektrycznych.
Aby przeprowadzić pomiar należy przyłożyć elektrody na czoło, dłonie i stopy. Za ich pomocą w ciągu 3 minut rejestrowana jest przewodność elektryczna prądu stałego o niskiej intensywności. Parametry wykresów podczas przeprowadzania pomiarów, porównywane są ze wzorcowymi wykresami. Pomiar jest następnie przetwarzany przez wbudowany w urządzenie układ scalony,który podaje wynik w jednostkach umownych.

Urządzenie pozwala w przeciągu 3 minut przeprowadzić testowanie i ocenić stan energetyczny:
- układu pokarmowego (wątroby, woreczka żółciowego, dysfunkcji trzustki, żołądka, jelit
- układu oddechowego    (jama nosowo-gardłowa, tchawica, płuca)
- układu moczowo-płciowego (nerki, moczowody, pęcherz moczowy, cewka moczowa, macica, jajniki)
- układu sercowo-naczyniowego (krążenie w tym mózgowe)
- układu endokrynnego (tarczyca, trzustka, nadnercza)
- układów immunologicznego i limfatycznego
- układu oporowo-ruchowego (kręgosłup i stawy),
- rozpoznać zakłócenia w różnych organach, systemach organizmu, organów głowy, kręgosłupa

Ponadto pozwala określić stan czynnościowy całego organizmu i narządów – prezentując zmiany czynnościowe i odchylenia od normy w procesie samoregulacji (nadczynność, niedoczynność); wykonać wizualizację segmentarną stanu kręgosłupa, określić stan energetyczny organizmu.


Przeciwskazania:

- ciąża
- rozrusznik serca

Przygotowanie:
- przed analizą należy być przez 2 godziny na czczo, po zjedzeniu lekkiego posiłku.
- przed analizą nie pić alkoholu i kawy
- przed analizą należy wypić min. 1 szkl. wody

Przed badaniem należy zdjąć wszystkie metalowe przedmioty, które dotykają skóry: kolczyki, spinki, zegarki, bransolety, okulary w metalowej oprawie, jak również: klucze, pieniądze, telefony komórkowe.

W dniu zabiegu nie należy:
- pić kawy, mocnej herbaty, napojów energetyzujących, gazowanych, natomiast poprzedniego dnia nie wolno spożywać alkoholu
- spożywać suplementów
- jeśli jest to możliwe nie przyjmować leków (z wyjątkiem sytuacji zagrażających zdrowiu pacjenta). W przypadku zażywania leków badanie powinno być wykonywane w okresie przed przyjęciem kolejnej dawki leku np. insuliny.


Przed badaniem należy powiadomić diagnostę o zażywaniu leków